fbpx

about

Okoliczne Atrakcje Turystyczne i Aktywności

Jak spędzić czas w Binowie?

Wine Tours:

Zapraszamy do fascynującej podróży po malowniczych winnicach w naszej okolicy! Podczas pobytu w Binowo Park Garden Rooms mogą Państwo odwiedzić winnice: Turnau, Kojder oraz Jassa. Podczas wizyty będzie można się przyjrzeć procesowi produkcji oraz zasmakować zachodniopomorskich win.

Winnica Jassa - położona w uroczej miejscowości Kołowo, w otulinie Puszczy Bukowej, na „dachu” aglomeracji Szczecińskiej, czyli w najwyższym miejscu regionu. Wieś Kołowo należała do Opactwa Cystersów, którzy przybyli z Danii i osiedlili się w tym miejscu w XII wieku. Cystersi założyli opactwo w niedalekiej miejscowości Kołbacz, gdzie znajduje się zespół klasztorny pocysterski, w którego skład wchodzi kościół, Dom Konwersów, Dom Opata oraz budynek stodoły-owczarni, unikatowy w skali kraju. Cały region postrzegany był jako niezwykle żyzny teren pod uprawy i hodowlę zwierząt.
www.facebook.com/p/Winnica-Jassal
Odległość: 5,0 km

Winnica Kojder - zlokalizowana w miejscowości Babinek (gmina Bielice), w okolicy Szczecina. Fakt, że winnica leży w otulinie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” nadaje temu miejscu niepowtarzalny i wyjątkowy mikroklimat. W winnicy postawiono na ekologiczny system uprawy, by zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju dla winorośli. Od początku nie stosuje się tam chemicznych środków ochrony roślin ani syntetycznych nawozów. Wszystko po to, by nie zakłócać naturalnej harmonii, która sprzyja powstawaniu unikalnych aromatów i smaków. Ponadto do wyrobu wina używa się ekologicznych drożdży posiadających również certyfikat Vegan.
www.winnicekojder.pl
Odległość: 9,1 km

Winnica Turnau - największa winnica nie tylko na Pomorzu Zachodnim, ale także w Polsce, która mieści się w malowniczo położonej wsi Baniewice 50 km na południe od Szczecina. W odrestaurowanym budynku z 1881 roku powstała nowocześnie wyposażona winiarnia, a także sala degustacyjna, w której mogą też odbywać się koncerty czy spotkania biznesowe typu konferencje. Dobrze wyposażona przetwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie wszystkich parametrów wina, na każdym etapie produkcji. Na areale 34 ha uprawianych jest kilkanaście szczepów winorośli, z których powstają znane i doceniane w całym kraju jakościowe wina premium. Do winnych ciekawostek należy fakt, że w winnicy powstają również wina lodowe, czyli rzadko spotykane słodkie i ekstraktywne trunki, produkowane z zamarzniętych (na krzewie) winogron, które następnie są wyciskane przed rozmarznięciem. www.winnicaturnau.pl
Odległość: 40,4 km


Bike Tours:

Zapraszamy do odkrywania piękna okolicy na dwóch kółkach! Nasza malownicza kraina oferuje niezliczone możliwości rowerowych przygód dla każdego, bez względu na poziom doświadczenia czy preferencje. Szczegóły i wynajem w recepcji Klubu Binowo Park.
Cennik wynajmu elektrycznych rowerów:
Czas: 1 h do 5 h cały dzień
Cena: 30 zł 70 zł 100 zł


Sightseeing Tours:

Zapraszamy do odkrywania uroków Puszczy Bukowej poprzez malownicze wędrówki piesze! Dla miłośników przyrody i spokoju, liczne szlaki piesze prowadzą przez gęste lasy bukowe, oferując możliwość obcowania z dziką przyrodą i odprężający kontakt z naturą.

Jeśli preferujesz wygodę i elastyczność, istnieje również opcja wynajęcia elektrycznego golf carta, który umożliwi Ci swobodne poruszanie się po obszarze Puszczy Bukowej.
Szczegóły i wynajem w recepcji Klubu Binowo Park.


OKOLICZNE ATRAKCJE TURSYTYCZNIE

HolyCow
100-letnia stodoła z duszą w Binowie. Wyremontowana, aby stał się kreatywną przestrzenią dla lokalnych przedsiębiorców i miejscem konferencji. Dostępna do rezerwacji na prywatne imprezy, zajęcia malarskie, wieczory przy grillu i przyjęcia okolicznościowe. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową.
thehappyninghouse.com
Odległość: 1,5 km

Głaz Kołyska
Odległość: 1,1 km

Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Binowie Kościół wzniesiony z ciosów granitowych w XV w. Wieża z XVI w. kamienna, w górnej kondygnacji drewniana. Kościół zniszczony w czasie II wojny światowej, odbudowany w latach 1972-1982.
Odległość: 1,3 km

Jezioro Binowskie
Jezioro Binowskie jest położone w Puszczy Bukowej, dokładniej znajduje się w południowo-zachodniej części leśnego terenu, w gminie Stare Czarnowo, we wsi Binowo. Słynie z bogatej fauny i flory. Dawniej posiadało idealnie czystą wodę. Żyły w nim bardzo rzadkie gatunki roślin, m.in. jezierza giętka, przesiąkra okółkowa i brzeżyca jednokwiatowa. Zbiornik był też siedliskiem dla wielu gatunków ryb jeziornych oraz raków.
Odległość: 1,8 km

Lokalna legenda
Istnieje kilka opowieści związanych z Jeziorem Binowskim. Według jednej z legend powstało ono od cudownego źródełka, które słynęło z niezwykłej, leczniczej mocy. W jednej z lokalnych opowieści pewna kasztelanowa chciała w magicznym jeziorze obmyć chore dziecko.
Kobieta wyruszyła o zmroku. W drodze do akwenu, na jej powóz napadnięto. Kobieta uciekła z dzieckiem do lasu. Udręczona ciężką podróżą oraz ścigającymi ją rozbójnikami, odpoczęła z maleństwem na pobliskim głazie leśnym. Został na nim po tym ślad. Kamień istnieje do dziś i nosi nazwę Głaz Kołyska. Rozbójnicy szukali jej całą noc, bo myśleli, że ma z sobą pieniądze oraz klejnoty, ale nie znaleźli kasztelanowej oraz dziecka, a ona nad ranem spokojnie wyszła z lasu i obmyła maleństwo w niezwykłej wodzie. Dziecko zaraz po tym ozdrowiało.

Głaz „Serce Puszczy”
Głaz narzutowy „Serce Puszczy” ustawiony w 2004 r. z okazji 80-lecia Lasów Państwowych.
Odległość: 2,9 km

Piasecznik Mały
Piasecznik Mały leży w dolinie rozdzielającej Glapi Garb na północy od Piasecznej Góry na południu. Posiada owalny kształt z szerokim krótkim półwyspem wcinającym się od południa, linia brzegowa jest słabo rozwinięta.
Odległość: 3,4 km

Piasecznik Wielki
Jezioro Piasecznik Wielki (Jezioro Kizika) bezodpływowe jezioro położone na północny wschód od Binowa o powierzchni 49 ha. Brzegi Piasecznika częściowo porastają lasy, a na północnym brzegu sąsiaduje z nim miejscowość Piaseczno, od której pochodzi nazwa akwenu. Na zachód od jeziora znajduje się leśny camping. Jezioro jest bardzo malownicze i z racji otoczenia wielu innych akwenów, cechuje je czysta woda i brak tłumów nad brzegami.
Odległość: 3,4 km

Jezioro Glinna
Jezioro Glinna znajduje się w zachodniej części Pobrzeża Szczecińskiego, w obrębie Wzgórz Bukowych, na terenie gminy Stare Czarnowo. Jest największym jeziorem Puszczy Bukowej na jej południowych obrzeżach. Glinna wyraźnie dzieli się na dwie części, co jest skutkiem wypłycania się zbiornika. Dlatego należy wyróżnić Jezioro Glinna Wielka i Jezioro Glinna Wąska, będące południowo-wschodnią odnogą, połączoną wąskim przesmykiem z głównym zbiornikiem. Do jeziora wpływa strumień Wężówka, a uchodzi z niego główny strumień tworzący rzekę Krzeknę. Glinna Wielka ma pięć zatok. W skład tego wodnego kompleksu należy też zaliczyć jezioro Dereń (Małe) oraz jezioro Leniwe (Gniłe).
Odległość: 4,3 km

Kościół Rzymskokatolicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołowie
Katolicki kościół filialny. Kościół wzniesiono z kamienia w końcu XIX wieku w stylu neogotyckim.
Odległość: 4,5 km

Punkt Widokowy Panorama
Punkt widokowy, z którego można zobaczyć Szczecin oraz krajobraz Puszczy Bukowej.
Odległość: 7,9 km

Jezioro Szmaragdowe
Jezioro Szmaragdowe znajduje się na skraju Puszczy Bukowej, w prawobrzeżnej części Szczecina. Powstało 16 lipca 1925 roku - wówczas wylew wód podziemnych zatopił działającą tu kopalnię kredy i margla. Lokalna legenda głosi, że to sprawka złośliwego ducha Skarbka, który nagromadził w podziemiach wielkie bogactwa i kiedy ludzie kilofem odkryli skarb, zalał kopalnię. Dziś to jedno z ulubionych miejsc spacerów szczecinian, ale też miejsce, które jak magnes przyciąga turystów. Miejscowi nazywają je po prostu Szmaragdem.
Odległość: 10,0 km

Kościół Rzymskokatolicki Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kołbaczu
Zespół klasztorny pocysterski z XIII-XVI w. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury gotyku ceglanego na Pomorzu Zachodnim.
Odległość: 15,0 km

Dom Opata w Kołbaczu
Jest to pozostałość po klasztorze cystersów pochodząca z pierwszej połowy XIV wieku.
Odległość: 15,1 km

Jezioro Miedwie
Jezioro w południowo-wschodniej części Pobrzeża Szczecińskiego na Równinie Pyrzyckiej, jest to piąte co do wielkości jezioro w Polsce.
Odległość: 23,3 kmSzczecin - centrum
Jest trzecim największym miastem w Polsce, do której należy od 1945 roku. Leży na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie, a jego lokalizacja sprawia, ze ma duże znaczenie dla gospodarki. Szczecin jest także dużym ośrodkiem akademickim i turystycznym.
Odległość: 18,0 km


Jak spędzić czas w centrum Szczecina? - WIĘCEJ TUTAJ


Informacje o firmie

Binowo Park Sp. z o.o.
Binowo 62,
74-106 Stare Czarnowo, Polska
GPS: 53.3181123 - 14.6496756

91 4041533
784 655 058
info@binowopark.pl

Nr konta (PLN)
Bank Pekao SA
57 1240 3855 1111 0010 4535 6028
SWIFT: PKOPPLPW